Dokud patřilo všechno všem, nikdo se jak známo o nic pořádně nestaral. Teprve doba, v níž všechno někomu patří, to změnila. A měli bychom být rádi, když se lidé zaopatřují majetkem a o tento se starají, nenechávají ho ležet ladem. Ovšem naše vláda je jiného názoru. Ta dospěla k přesvědčení, že má být každý za svou péči po zásluze potrestán. A to i v podobě daně z nemovitosti.

Už dodnes bylo poněkud nefér, že lidé, kteří nezůstali pouhými podnájemníky nebo bezdomovci, museli platit daň z nemovitosti za nemovitý majetek, který si pořídili, a to obcím, které podle oficiálního zdůvodnění za tyto peníze zajišťovaly majitelům obcí infrastrukturu. Což mohu zpochybnit, protože pro mne neudělala obec za desítky let placení takové daně z chaty vůbec nic.

A nyní už nemá tato daň připadat jenom obcím. Má se zvýšit a obce se o ni mají navíc podělit i s tatíčkem státem, který už teprve vůbec nic pro majitele nemovitostí nedělá. Nebo u vás snad byl někdo, kdo by se zajímal o to, co pro vás může stát jakožto pro majitele nemovitostí udělat? Ne, že?

Podle návrhu vlády má prostě vzrůst daň z nemovitosti na dvojnásobek a část z této částky má putovat přímo do státní kasy. To aby bylo z čeho splácet hrozivý státní dluh. Protože i těch předpokládaných devět miliard z této daně přijde státu vhod. A lidé by měli to zvýšení o stokoruny až tisícikoruny ustát.

Chudáček stát si prostě chce urvat kus i z tohoto koláče. Prý i proto, že tuto daň doposud pro obce vybírá a tím tratí 1,2 miliardy korun ročně, aniž by z toho něco měl.

Tato daň je pro stát vlastně ideální. Nastaví se plošně všem a nikdo se před ní neschová. A že to bude bohatým vcelku jedno, zatímco pro chudší vrstvy to bude zátěž, třeba i pro ty, kdo nemovitost nevlastní, ale jimž se tato daň promítne do nájmu? To je přece fuk. Hlavní je, že si stát přijde k penězům. Od těch, kdo se starají, aby měli kde bydlet a nebyli tak pro společnost problémem.