Asi spousta žadatelů o úvěr nebo hypotéku má zkušenost, že jeho žádost byla zamítnuta. A to nejen v bankách, ale třeba i v nebankovních společnostech. A spousta z těch odmítnutých byla zamítnuta z důvodu nějakého záznamu v registrech dlužníků.

 

A to bývá velká škoda hlavně v případě, že právě ten dluh, který vám tam visí je už dávno uhrazený a zmizí až po uplynutí doby 5 let a to si ještě o vymazání budete muset požádat.

 

Ale do té doby můžete využít nabídek, jako je například nebankovní hypotéka bez registru.

 

Jak již název napovídá, tak tady nejsou registry BRKI, NRKI a SOLUS důležité. Buď, je společnosti neprohlížejí vůbec nebo si z nich berou jen to, co potřebují a dle toho vyhodnotí, jestli je klient pro ně perspektivní nebo ne.

 

Často jedna hypotéka může smáznout právě ty dluhy, které v registrech visí a mnoho společností je ochotných takovému klientovi pomoct třeba konsolidací nebo vyplacením exekucí či nevýhodných zástav.

 

Nebankovní hypotéka bez registru je oblíbená nejen z tohoto důvodu, ale také z důvodu rychlého vyřízení. Většinou již v průběhu 24 hodin znáte odpověď na žádost, kterou stačí poslat online. Podmínkou je, jako u každé hypotéky, zástava nemovitosti.

 

Často není požadována ani nemovitost vlastní, ale třeba stačí družstevní byt nebo nemovitost třetí osoby. A v dalších případech lze ručit třeba i pozemkem, chatou, komerční budovou jako jsou hotely, restaurace, obchody, atd.

 

Tím jsou šance na získání opět mnohem vyšší, ale můžou tam být další podmínky jako třeba vyšší úrok, nižší částka k půjčení či kratší doba splácení nebo ručitel či podepsání směnky.

 

Veškeré nabídky si stačí porovnat třeba přes online kalkulátory a máte hned jasno, která je pro vás výhodná či nikoliv.

 

Důležité je znát veškeré podmínky dřív, než smlouvu o hypotéce podepíšete a uvážete se ke splácení třeba na 30 let.