Kdo by nechtěl mít vlastní byt či dům a pěkně vybavené prostory? Nebo vyřešit nejen bydlení, ale i jiné životní záležitosti jako je nákup auta, dovolené, vyřešení dluhů či platba za studia nebo start podnikání? Tady se asi zamyslí každý, kdo právě podobnou situaci řeší.

 

A když chybí dostatek peněz k tomu, abyste svoje sny, plány a problémy mohli řešit, tak zbývá jedině nějaký úvěr či půjčka. A aby se vaše situace vyřešila pořádně, tak to nebude chtít nízký spotřebitelský úvěr, ale pořádnou finanční injekci formou hypotéky.

 

A kam vaše první kroky povedou? No přece do banky, protože každý touží mít dluh pouze u bankovní společnosti. Problém však nastává ve chvíli, kdy se banka rozhodne vám peníze nepůjčit. Důvodů může být spousta, ale ty nejčastější jsou záznamy v registrech dlužníků, nízké příjmy či neschopnost je doložit, exekuce a podobně. A jakmile se takové okolnosti vyskytnou, tak banka před vámi definitivně zavře dveře.

 

Ale pořád ještě není důvod zoufat, protože ještě pořád jsou tu nebankovní hypotéky.

 

I když spousta klientů se jim vyhýbá jako čert kříži, když se na ně podíváte blíže, tak zjistíte, že ne všechny nabídky jsou podvodné nebo předražené.

 

Největší výhoda spočívá v jejich dostupnosti pro každého klienta, který má možnost ručit nemovitostí. Dále je to velice snadné a rychlé vyřízení, na které nemusíte čekat týdny nebo měsíce jako tomu bývá v bankách. K žádosti nepotřebují ve většině případů nahlížet do registrů dlužníků, doložit potvrzení o příjmech a nevadí ani dluhy a exekuce. Dokonce často svým klientům s tímto problémem i pomůžou a vše za ně vyřídí. A také umožňují půjčení peněz i na základě zástavy družstevního bytu, pozemku či komerčních prostorů.

 

Nevýhodou oproti bankovním produktům může být vyšší úrok, ale i ten se často přibližuje k těm, které získáte i v bance. Také ne každá společnost poskytuje nebankovní hypotéky do vyšší částky, než je 75% tržní hodnoty nemovitosti.