Kdo by nechtěl vlastní bydlení? Komu by se nelíbila rozsáhlá rekonstrukce starého bytu nebo domu? Kdo by netoužil po novém autě, dovolené a životě bez problémů? Asi nikdo neřekne, že ne.

 

Problém jsou však ve všech případech peníze. Někdo jich má tolik, že neví co dřív koupit a pořídit a docházejí na utrácení nápady a někdo musí žít v pronájmu či u rodičů nebo pouze snít a čekat na balík peněz, který by mohl spadnout z nebes. A když nepomůže ani sportka, tak jedině nějaký úvěr či hypotéka.

 

A tak se s nadějí finanční pomoci a vyřešení problémů s bydlením či jinými záležitostmi vyberete do banky.

 

Jaké však přijde překvapení, když třeba banka, u které jste i dlouholetým klientem, máte založený účet či dokonce spoření, vaší žádost s úsměvem zamítne. Někdy kvůli banalitám jako jsou chybějící podklady, ale jindy a to dost často kvůli nízkým příjmům, nedoložení potvrzení o příjmech, záznamy v registrech, jiné půjčky, dluhy, exekuce. Důvod k zamítnutí se prostě vždycky najde.

 

Ale pořád ještě nemáte situaci prohranou. Kde nepomůže banka, tam pomůže nebankovní hypotéka.

 

Jedná se o stejný princip úvěru, jaký byste získali i v bance. Tedy podmínkou je zástava nemovitosti a v případě klasické verze využití peněz pouze na bydlení, v případě hypotéky americké můžete peníze využít na cokoliv, třeba i na vyplacení dluhů a exekucí.

 

Výhodou je však oproti bance fakt, že nebankovní společnosti nepotřebují na vyřízení týdny ani nevyžadují dokládání různých potvrzení, často jim nepřekáží ani záznam v registrech bankovních, nebankovních či SOLUS. Žadatel tak má vysokou šanci, že požadovanou sumu od nebankovní společnosti bez problémů získá.

 

Nebankovní hypotéka se jinak od té bankovní neliší. Rovněž si můžete splátky rozdělit až na 30 let, úrok se přibližuje tomu bankovnímu a co víc, můžete jí splatit dříve a bez sankcí.

 

Vhodné řešení nejen na nákup bydlení či auta, dovolené a podobně, ale i výhodné řešení pro refinancování nevýhodných půjček nebo vyplacení exekucí.