Rádi byste si vzali úvěr či hypotéku, ale vadí vám veškeré úkony spojené s lustrováním vaší osoby? Nahlížení do registrů, kontrola vašich příjmů a sledování bonity?

 

V bance se bez těchto podmínek neobejdete a stačí málo a vaše žádost je zamítnuta. Naštěstí je i hypotéka bez registru.

 

V bance je jen málo produktů, které umožňují získat peníze i se záznamem v registrech dlužníků. Ve světě nebankovním registry dlužníků s čistým štítem nejsou vždy podmínkou.

 

Proto mají šanci získat hypotéku i klienti, kteří potřebují peníze právě na řešení dluhů. To je asi nejčastější případ, proč klienti žádají právě u nebankovních společností.

 

Obvykle jsou to tyto záznamy, které brání získání úvěru v bance, dále to jsou nízké příjmy nebo jejich nedoložitelnost, exekuce a podobně. To jsou resty, které rozhodně v bance neprojdou.

 

Naopak nebankovní společnosti a jejich hypotéka bez registru jsou více shovívavé. Na oplátku vám sice zvednou o něco málo výši úroku, splátky nebo vám nepůjčí plnou sumu, ale na druhou stranu vám poskytnou rychlejší a jednodušší vyřízení a pomůžou vyplatit i exekuce či jiné finanční závazky.

 

Dost často je důvodem k hypotéce konsolidace nevýhodných půjček. A pokud máte záznam v SOLUSu nebo bankovním či nebankovním registru, tak banka nepomůže. A to i přes to, že byste tímto spláceli mnohem méně, uhradili právě ty dluhy, které vám způsobují potíže. Je to nelogické, ale podmínky jsou jasně dané.

 

Takže opět je tady možnost vybrat si z produktů nebankovních, které konsolidaci umožní i přes podobné resty.

 

Co však mají banky i nebankovní společnosti při výběru hypotéky stejné, je požadavek zástavy nemovitosti. Bez této podmínky nezíská hypotéku nikdo, a proto je potřebné mít nemovitost v osobním vlastnictví nebo jsou i možnosti použít nemovitost třetí osoby.

 

Každý finanční produkt je důležité řádně zvážit a teprve potom se rozhodnout něco podepsat.