Získat hypotéku není v dnešní době vůbec jednoduché a pro spoustu lidí je to jediná možnost, jak přijít k vyššímu obnosu peněz a pořídit si třeba vlastní byt nebo dům.

 

Nejvíc starostí přichází se samotným vyřizováním tohoto typu úvěru. A první kámen úrazu přichází v momentě, kdy po vás banka vyžaduje potvrzení o výši příjmů. Kdo má vysoké příjmy a není problém uvedené potvrzení doložit, tak má vyhráno. Jsou však žadatelé, kteří mají příjmy nízké, nechtějí toto potvrzení žádat od svého zaměstnavatele nebo pracují jako OSVČ a musí doložit daňová přiznání, na kterých jsou příjmy, které představám banky rozhodně odpovídat nebudou.

 

A tak dochází právě z těchto důvodů k zamítnutí žádosti.

 

V takové chvíli je nutné si položit otázku, jestli existuje hypotéka bez příjmu?

 

A odpověď zní, že ano. Dokonce se určitě najde i nějaká banka, která vyřízení bez potvrzení o příjmech bude tolerovat. Připravte se však na to, že toto riziko si ošetří jinými způsoby, například vyšším úrokem a nižší sumou k půjčení, zkrácenou dobou splácení, atd.

 

Další možností, jak může projít hypotéka bez příjmu, jsou nebankovní společnosti.

 

Některým z nich stačí jako záruka zástava nemovitosti, ručitel nebo čestné prohlášení. Se zástavou nemovitosti počítejte v každém případě, protože to je podmínkou hypotéky u všech bankovních i nebankovních společností.

 

Pokud podmínky dané společnosti splňujete a máte vše dobře zvážené, tak stačí poslat žádost, obvykle online a výsledek můžete znát za pár hodin.

 

A jak je to s vašimi příjmy, tak to je pouze na vás, jestli jste schopni svůj závazek splácet nebo ne, protože v opačném případě by vás čekali nemalé problémy a to i ztráta střechy nad hlavou. Takže dokládání potvrzení o výdělcích není ani tak buzerace klientů jako spíš jakási ochrana proti úpadku dlužníka.

 

A zas na druhou stranu ani zaměstnání není věčné a potvrzení o příjmech není 100% zárukou, že klient bude úvěr splácet.