Když chybí peníze, tak už od nepaměti si lidé peníze půjčují.

 

V dnešní době se snaží získat výhodné finanční produkty od bankovních společností. Lákavá nabídka nízkých úroků, levných závazků a dalších vymožeností přiláká mnoho žadatelů s očekáváním, že získají dostatek peněz k tomu, aby si mohli splnit sny i vyřešit problémy.

 

Nejvíc peněz se dá získat z hypoték, které poskytují splatnost až na 30 let podle věku žadatelů. Kromě zástavy nemovitosti však banky požadují také vysoké příjmy a čistý registr dlužníků. Takže pokud máte nějaké resty či dokonce exekuce, tak šance na získání finanční pomoci u banky je v každém případě mizivá.

 

Avšak není ještě důvod házet flintu do žita, protože za bankovní produkty existuje náhrada nebankovní a mnohdy za dosažení podobných či stejných podmínek co se úroků a splátek týká.

 

Třeba americká hypotéka nebankovní.

 

Podobný produkt najdete i v bankách, ale jak již bylo řečeno, za velice přísných podmínek, které znemožní jeho získání. V případě nebankovní verze na něj dosáhnou i lidé s nízkými příjmy či nemožností je doložit a i se záznamy v registrech dlužníků.

 

Produkt je oblíbený díky tomu, že nemusíte uvádět důvod využití. V tom případě získané peníze nemusí jít pouze do bydlení jako to je u standardních hypoték.

 

I v případě nebankovní verze má však určité podmínky, a sice ručení formou zástavy nemovitosti. Některé společnosti požadují nemovitost vlastní, jiným vyhovuje i nemovitost třetí osoby. Pokud tuto podmínku splníte, tak odhadce určí tržní cenu a na základě toho se společnost rozhodne, jestli a kolik vám půjčí. Záleží také na tom, jakou částku požadujete vy, protože nikdy nemůžete získat celých 100%.

 

Radostí je také rychlé vyřízení. Na to, jestli vám úvěr byl schválený, nemusíte čekat několik týdnů. Dozvíte se to v průběhu 24 hodin. Vyřízení je také jednoduché, protože obvykle stačí vyplnit online formulář, odeslat požadované fotografie nemovitosti a už pouze čekáte na odpověď.

 

Potěší i doba splatnosti, protože i nebankovky nabízejí dobu splácení na max. 20,25 či 30 let. A k tomu za nízký úrok a s možností splacení předčasně i bez sankcí.