Na tom, že si lidé nejednou půjčují peníze, aby překonali svoje finanční obtíže, není vůbec nic divného. Stejně jako ale není nic divného ani na tom, že se mnozí z nich setkají jenom s odmítnutím coby neatraktivní žadatelé.

To je realita. Poskytovatelé půjček prostě nejen půjčují finanční prostředky, ale také se starají o to, aby sami nezkrachovali, tedy aby dostávali vše vypůjčené řádně zpět. A proto nejednou i ten nejsvědomitější a lidsky nejdůvěryhodnější žadatel narazí, nemaje třeba dostatečně vysoké příjmy. Nebo dobře vypadající daňové přiznání, registry dlužníků bez záznamů a podobně. Jakmile někdo není schopen stoprocentně přesvědčit, že je v jeho silách vše v pořádku vrátit, mívá smůlu.

 

Ovšem smůle se lze vyhnout, a to tím, že se zvolí za řešení žadatelových nesnází nebankovní hypotéka bez registru. A to proto, že zde jsou podmínky pro poskytnutí koncipovány jinak, než jak tomu bývá třeba u bank, a proto je právě zde o poznání lehčí vše zvládnout.

Vše tu závisí v první řadě na tom, aby mohl dát žadatel coby záruku, že vše vrátí, do zástavy vhodnou nemovitost. Tím se zcela vyřeší otázka garancí a nehrozí, že by byl zájemce odmítnut pro svou nepříliš dobrou ekonomickou situaci.

Dále je třeba mít prostředky dostačující alespoň na to, aby se jimi daly hradit ty nejnižší možné splátky. Ovšem to bývá nesrovnatelně méně, než kolik považují za dostatečné příjmy banky.

A jaké jsou další na zájemce o tuto půjčku kladené nároky? Žádné. Tím to končí. Tak málo stačí, aby člověka nevyprovodili ze dveří s nepořízenou.

Jakmile je to uvedené zaručeno, člověk se půjčky dočká, a to až do výše sedmdesáti procent odhadní ceny nemovitosti, již u nebankovní společnosti zastavil. Aniž by musel platit cokoliv předem, aniž by ho tu ždímali v podobě přemrštěných úroků.

Stačí tu jednoduše vyplnit formulář na internetu, poslat pár snímků nemovitosti k posouzení a vyčkat. Již do dvaceti čtyř hodin se ví, zda je půjčka schválena, a co tu člověku přiklepnou, to tento také dostane na svůj účet. A může s tím naložit, jak je mu libo.

A pak to už jenom musí vrátit. Třeba za rok, třeba za třicet let, třeba předčasně bez sankcí. Jak je dohodnuto.

A to je zajímavé, nemyslíte?