Půjčky jsou vlastně jako oheň. I o těch se dá stejně jako o ohni říci, že jsou dobrý sluha, ale špatný pán. To podle toho, jak jsou kým zvoleny a využívány.

Pokud si třeba někdo, kdo má vážné ekonomické problémy, usmyslí, že si pořídí tu nejlevnější bankovní půjčku, lze ho mít zdánlivě za rozumného. Nechce za onu pomoc utrácet víc, než je nezbytně nutné, a to by mělo být chvályhodné. Jenže vlastně není. Protože co je platné, že je ona půjčka výhodná, pokud ji dotyčný není schopen získat, protože nesplní kritéria, jež banka na žadatele v tomto případě klade v otázkách, jako jsou dejme tomu příjmy či registry dlužníků? Žádost o tuto půjčku se tu rovná pouhé ztrátě času a sil.

Pokud si naopak dotyčný zvolí půjčku podle toho, jak dostupná pro něho je, může se opět spálit. Protože je logické, že všem bez rozdílu nejochotněji půjčují ti, jejichž nabídky jsou nejdražší a nejnevýhodnější.

A proto je rozumný ten, kdo napřed zváží své reálné možnosti a poté se na základě reálného sebehodnocení uchází o půjčku nejvhodnější právě pro něj. Čímž mám v případě lidí, kteří mají problémy, na mysli nebankovní hypotéky. Tedy půjčky, které jsou dostupné i hodně problematickým zájemcům a které jsou přitom výhodné v mnoha ohledech.

Jenom si to vezměte. Takováto hypotéka:

  1. Je dostupná každému, kdo je schopen zaručit se za ni nemovitostí danou do zástavy a kdo má na alespoň nejnižší možné splátky.
  2. Zažádat se o ni dá jednoduše přes internet, vyplněním jednoduchého formuláře a zasláním snímků dané nemovitosti k ocenění.
  3. Smlouva neukrývá žádné záludnosti.
  4. Peníze se schvalují i vyplácejí velice rychle, nemusí se na nic dlouho čekat.
  5. Situaci žadatele nemusí komplikovat ani záznamy v registrech dlužníků, ani nízké příjmy, exekuce, dluhy a podobně.
  6. Splácení se může protáhnout i na třicet let, vše lze ale vrátit třeba i pouze během roku jediného nebo kdykoliv předčasně.
  7. Peníze získané touto cestou lze použít na cokoliv.

A tak si zkrátka ti, kdo mají problémy i zdravý rozum současně, půjčují zde. A dobře dělají.