Na světě už to tak chodí. Mezi lidmi není nikoho, kdo by dokázal úplně všechno, co je jenom zapotřebí, a proto je každý do jisté míry závislý na výsledcích práce ostatních. A tyto výsledky se ve většině případů směňují za peníze.

Když zkrátka někdo něco potřebuje, vezme peníze a jde si to koupit. Je to jednoduché, to však bohužel jenom v případě, že člověk potřebné peníze má. Což ovšem není nejednou pravidlem. Jsou četné situace, kdy by někdo něco potřeboval, ale nezbytné finance na to nemá, a pak často není jiné volby, než jít a od někoho si scházející finance půjčit.

Od koho? To záleží jak na tom, kdo v dosahu nějaké ty půjčky nabízí, tak také na žadateli samotném. Protože pokud je člověk, jenž by půjčku rád získal, solventní, bez sebemenších náznaků nějakých těžkostí, sežene pomoc vcelku snadno od kdekoho, zatímco ten, kdo už vězí v problémech třeba i až po uši, musí být smířen s tím, že ničí přehnaný zájem nevzbudí a dost možná mu nepomůže nic jiného než nebankovní hypotéka bez registru.

Čím je tato půjčka zvláštní, že je variantou vhodnou i pro osoby neoplývající žádnou ekonomickou atraktivitou?

  1. Především tím, že se tu nepožaduje doložení nijak vysokých příjmů či dobře vypadajícího daňového přiznání. Tady stačí mít jenom takové příjmy, jež pokryjí alespoň ty nejnižší možné splátky.
  2. Pak tu není nezbytně zapotřebí mít čisté registry dlužníků, respektive být prosti dluhů či dokonce exekucí, protože ani na ty se nemusí brát ohled.
  3. Hlavní je vlastnit nemovitost, jež by se za poskytnuté peníze dala do zástavy. Díky této zástavě totiž odpadá potřeba vrtat se žadateli v soukromí.
  4. Ideální je tu třeba i možnost zažádat přes internet, prostřednictvím webového formuláře a e-mailu.
  5. Skvělé je to, že se tu každý už do 24 hodin dozví, zda mu byla půjčka schválena, a jakmile se podepíše smlouva, je i převod půjčených peněz skoro bleskový.
  6. Splácet se tu pak dá rok až třicet let, s možností předčasného splacení.

Takže se taková nebankovní hypotéka často vyplatí. Zejména těm, kterým by jinde nepůjčili, i když logicky nejen těm. Protože je to sázka na jistotu. A jistot není nikdy dost. Hlavně když jde o peníze.